Altın Balık Restaurant

Yemekmutfak.com Kurucusu

Mekanlar

Bu aralar değişik şehirlerde ve mekanlarda yemek yeme fırsatım oldu. Çocukluğumun geçtiği Adana’ya ailemi ziyarete gittiğim zaman İstanbul’da unuttuğum lezzetleri yeniden keşfettim. Adana’nın havasından mı suyundan mı bilinmez ama yediğim her şey çok lezzetli. Ziyaretim sırasında Seyhan Baraj gölü kıyısındaki Altın Balık Restaurant'a gittik. Özel bahçe içine kurulan bu mekan Güney Marina'dan 3 deneyimli ortağın 2011 senesinde açmış olduğu harika bir balık restoranı.

Altın Balık Restaurant   -  Miray Can #yemekmutfak

Yeşillikler içerisinde çok sevimli ve oldukça keyifli bir yer. Karşılamadaki Funda Hanım ve diğer tüm personel çok ilgili. Çocuklu aileler için dışarıda harika bir oyun parkı var. Siz yemeğinizin tadını çıkarırken çocuklar bahçede salıncakta sallanıp, kaydırakta kayıyorlar. Hatta bahçede dolaşan tavşanlar bile var, çok neşeli ve huzurlu bir restoran. Hava serin olduğu için biz içerde oturmayı tercih ettik. İçerisi de son derece ferah ve temiz. Bana yolda yemeklerin hepsinin çok lezzetli olduğunu ama özellikle balık çorbasını içmemi söyledikleri için ilk siparişim balık çorbası oldu.

Balık çorbası içecekseniz yarım saat önce haber vermek gerekiyor, çorba sipariş üzerine özel olarak hazırlanıyor. Tadı damağımda kalan bu çorbanın tarifini restoranın işletmecisi Emin Bey'den istedim. Özel bir tarif olmasına rağmen beni kırmayıp paylaştılar. Balık çorbası tarifine burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz. Bu tarif için Emin Bahçecioğlu ve Altın Balık Restorant’a çok teşekkür ederiz.

Mezeleri bir harika, sınırsız deniz mahsulleri seçeneği var. Salatalarda kullandıkları yeşillikler bile çok farklı ve taze, bunları farklı karışımlardan hazırladıkları özel soslarla servis ediyorlar. Mantar ve soya sos ile harmanlanmış karides güveç mükemmel, alıştığım lezzetlerden çok farklı bayıldım.

Bu keyifli yemeğin bitiminde kahvenizi ya da çayınızı yudumlarken üzerinden siyah çikolata akan dondurmalı ve bisküvili özel tatlısını yemeden dönmeyin, pişman olursunuz. Fiyatları gayet makul, göl kenarında manzaralı, yeşillikler içerisindeki bu mekana mutlaka gitmenizi öneriyorum, çok memnun kalacaksınız. Ben de ilk fırsatta tekrar gidip farklı lezzetler deneyeceğim.

İletişim Bilgileri:

Altın Balık Restaurant

Adres: Karslı Köyü Mahallesi 1 Sokak No:48 Çukurova, Adana

Yetkili Kişi: M.Emin Bahçecioğlu

Telefon: 322 233 60 63

http://www.adanaaltinbalik.com