Milano Gourmet

Merit Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı

Mekanlar

Gurme kelimesi literatürümüze artık iyice girdi. Eskiden yemekten içmekten anlayanlara verilen sıfat olan gurme gitgide yayılarak mekanlara verilen trend isim oldu. Evet Nişantaşı da şık bir gurmeye sahip ”Milano Gourmet”.

Milano Gourmet   -  Reha  Arar #yemekmutfak

Kadim dost Ayşe Azizoğlu ve kızımın yeni tabirle kankası Deniz Camadan aracılığı ile kendimi Paris’in tarihi semtlerindeki bir cafe & restaurant şarap kavında buldum. Sadece bunlar mı bir de artısı var ki o da büyük bir şarküterisi olması.

Doğrusunu söylersem en beğendiğim husus gerek ürünlerde gerekse şaraplarda Anadolu’yu ciddi olarak öne çıkartmaları, genç girişimciler Salih Direk ve Mutlu Ayata’nın. Son zamanlarda gittiğim bazı lokantalarda açılan İtalyan su ve sodaları beni çok sinirlendiriyor hele de başka marka yok efendim anlaşmamız bu firmayla dedikleri zaman terk etmeyi bile düşünüyorum bulunduğum mekanı. Dönelim şimdi Milano Gourmet’imize. Sabah 8’de espressonuz hazır size özel sandviçiniz ve gerçek bir croissant ile, ileriki saatlerde taptaze salatalarda bufalo mozarella salatası, fakat benim tercihim keçi peyniri ve porcini mantarlı salata almanız. Eğer gerçek bir Milano lezzeti tatmak isterseniz enginar salatası avokado carpaccio ile alabilir daha hoş bir tat olarak da bresaolayı parmesan ve roka ile yiyebilirsiniz.

Makarnalar ise tam İtalyan usulü diri kıvamda geliyor. Keçi peynirli kepekli olanı tercihim, sevenler için rokfor soslu tortellini, füme somonlu tagliatelli de olabilir. Olayın en hoş yönü tüm istekleriniz taze taze vitrinden mutfağa ulaşıyor. Risottolarda ise Milano usulü safranlı risotto gayet başarılı. Yemek sonlandırmanız için bir seçim Deniz Camadan’ın eli ile çok özel Belçika’dan gelen kakaolarla yapılan Denicious marka çikolatalar olabilir.

Şarap kavındaki şefin masası ise hoş bir tadım, sohbet ve davet noktası. 2000’in üzerinde yerli yabancı şarap sevenlerini bekliyor. Arzu ederseniz şarabınızı alıp atıştırmalıklarla birlikte zaman geçirebilirsiniz.

İçki ve meze konusunda hakikaten çok geniş bir çeşit hizmet sunulmuş. Müessesenin müdürü Erkan Gürler her misafir ile ayrı ayrı ilgileniyor. Mutfak ise Ayhan Usta’ya emanet. İş çıkışı hoş bir ambiyans.

İletişim Bilgileri:

Telefon: (212) 233 10 33

Adres: Şakayık Sok. No: 54/1 A Nişantaşı - Şişli, İstanbul

http://www.milanogourmet.com.tr