Cafe Nar

Merit Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı

Mekanlar

Kahvaltının Adresi Cafe Nar...

Son yıllarda Boğaz’da kahvaltı etmek yeni bir moda olarak İstanbul’a oturdu. Tabii bu alışkanlıkla birlikte yeni yeni mekanlar açıldı, değişik kahvaltı türleri ortaya çıktı.

Cafe Nar   -  Reha  Arar #yemekmutfak

Nar büyüleyici boğaz manzarası, kaliteli lezzetleri, günübirlik sürpriz sıkılan meyve suları ile ciddi bir kitleye hafta sonları gün boyu hizmet veriyor. Aslında Nar bu yolculuğa 2006 yılında başlamış, hergün kendisini geliştirmiş. Son açtığı mekan ise Hisar semtinin Boğaz’a bakan köşelerinden birinde, tarihi eser olan Edward’s binasında. Bu eser Sayın Rahmi Koç tarafından gerçek şekline sadık kalınarak restore edilmiş içerisine tarihi tip bir asansör konulmuş sefertası misali bir bina.

Zaman zaman düzenlenen etkinliklerde kış boyunca değişik canlı performansları özel hazırlanan tapas menüleri eşliğinde Cosmopolitan Mojito Nartini gibi kokteyller de sunuluyor. Son olarak menüye eklenen peynir ve şarküteri tabakları sizleri ya Anadolu’nun bağrına ya Normandiya’ya veya çizmenin üst kısmına götürüyor. Bence bu eski Osmanlı mini konağının en zevkli ve de romantik köşesi balkonu, orada gün batımı oturmak ayrı bir haz veriyor insana.

Menü de bir enteresan. Kızımın en yakın arkadaşlarından Aslı Asaroğlu’nun da katkılarıyla birlikte menü tasarımlarında değişik bir konsept yaratılmış. İsimlere ve şehirlere göre yaratılan bir yemek listesi. Bir kaçını sizinle paylaşmak istiyorum. Aslı Newyork’ta (pancake, karamel sos, nutella ve pekmez, havuçlu krem peynir, mevsim meyveleri), İdil Paris’te ( croissant, bal ve kaymak, havuçlu krem peynir, mevsim meyveleri), Demet İzmir’de (yumurtalı ekmek, bardakta sumaklı çoban salatası, domates ve biber sote, İzmir ve otlu taze tulum peynirleri, siyah ve yeşil zeytin, bal-kaymak, mevsim meyveleri). Omletler ayrı bir güzel, tıpkı Amerika’daki porsiyonlar gibi 2 kişi ancak 1 tabağı yiyebiliyor. En başarılılarını sorarsanız kurutulmuş domatesli zeytinli ve otlu. Değişik bir tat ise somon peynir ve taze soğanlı, peynirli gözleme. Bacon pastırma, sucuk tava da mevcut.

Ankaralı iki kız kardeşin kurduğu işletmenin mutfağı da yine aynı kişilere teslim. Kimlere diye sorarsanız İffet Su ve Demet Kaynak diğer bir deyimle tam bir aile işletmesi. Belki de başarının, lezzetin sırrı burada. Dikkatimi çekti tüm çalışanlar kendi evlerindeki misafirlerine hizmet eder gibi görevlerini yerine getiriyorlar.

İletişim Bilgileri:

Cafe Nar

Adres: Yahya Kemal Caddesi No: 16/B Rumeli Hisarı, İstanbul

Telefon: (212) 263 24 46

http://www.cafenar.com