Yılbaşı Masası Nasıl Hazırlanır ve Püf Noktaları Nelerdir

Yemekmutfak.com Kurucusu

Sofra

Yılbaşı gecesi hazırlayacağı sofranın özel olmasını kim istemez ki. Yeni bir yıla girerken sofranız size ve misafirlerinize keyif vermeli. Dolayısıyla masanızın her zamankinden daha özenli ve özel olması gereklidir. Ev sahibi olarak her şeyin kusursuz olmasını istersiniz. Şık bir yeni yıl masası için çok masraf yapmanıza gerek yoktur evinizde bulunan malzemeleri kullanarak da çok cazip masalar hazırlayabilirsiniz. Unutmayın sevgi ile yapılan her şey güzel sonuç verir.

Yılbaşı Masası Nasıl Hazırlanır ve Püf Noktaları Nelerdir   -  Miray Can #yemekmutfak

İlk olarak masa örtüsü seçimiyle başlayın. Yılbaşının trendy renkleri olan kırmızı, yeşil, dore ve lamenin yanı sıra daha sade ve düz tonlarda da bir masa hazırlayabilirsiniz. Tabaklarınız, bardaklarınız, çatal ve bıçaklarınız birbiri ile uyum içinde olursa şıklık katacaktır. Özel sofraların vazgeçilmez aksesuarlardan biri de mumlardır. Masanızdaki renk seçiminize göre yerleştireceğiniz şamdanlar ve mumlar yılbaşı masanızda romantik ve özenli bir hava yaratır. Peçeteler ve peçetelikleri de unutmamak lazım tabii. Tam masanın ortasına yerleştireceğiniz yılbaşı aranjmanlı küçük bir çiçek ile de masanıza doğallık yansıtabilirsiniz. Son olarak masanızı tamamlamak için sandalyelerinizi kurdelelerle süsleyebilirsiniz.

Masanızın tasarımı tamamen sizin hayal gücünüze kalmış. Bütün gece keyfini sürebileceğiniz, misafirlerinizin ve sizin rahat edip mutlu olabileceğiniz bir masa yaratmalısınız. Masada kullanılacak tuz-karabiber ve soslar herkesin görebileceği ve kolay ulaşabileceği yerlere konulmalıdır.

Masada kendiniz için de rahat servis yapabileceğiniz ve oturup kalkarken misafirlerinizi rahatsız etmeyeceğiniz bir yer seçerseniz, böylelikle masadaki herkesi rahat ettirmiş olursunuz. Hazırladığınız yiyeceklerin servis sırasını ve kullanacağınız tabakları, bardakları da önceden hazırlarsanız yemek esnasında masadan defalarca ayrı kalmak durumunda kalmaz misafirlerinizle birlikte gecenin tadını çıkartabilirsiniz.

Ufak bir detayı da unutmamak gerekli, bir gün önceden buzluğunuzda yeteri kadar buz bulunduğundan emin olun, göreceksiniz çok işinize yarayacak.

Paniğe kapılmayın, hayallerinizdeki masayı yaratabilmek için daha zamanınız var...

Mutlu Yıllar!

"Yılbaşı Hindisi" Tarifine ulaşmak için linki tıklayınız.

"Yılbaşı Hindisi Pişirmenin Püf Noktaları" na ulaşmak için linki tıklayınız.